Den pro celou rodinu

V sobotu 10. září 2016 se v Radobyčicích uskutečnila akce Spolku Staročeská LiRa - Den pro celou rodinu.

Během dopoledne měli pěstitelé možnost pochlubit se výpěstky ze svých zahrádek a donést je do přísálí sokolovny, kde pak byly celý den vystaveny. Návštěvníci výstavy pak mohli hlasovat o nejhezčí výpěstek.

Od 14 hodin začal sportovně-vzdělávací závod pro celou rodinu. V horní části Radobyčic byla rozestavěna stanoviště s úkoly, které museli členové rodiny splnit. Podmínkou účasti "rodiny" byl alespoň jeden dospělý a jedno dítě. Start i cíl závodu byly v areálu sokolovny.

Stavěla se hranice.

Skládaly se skládanky, bodovalo se splnění úkolů.

Závodilo se na chůdách.

Třídily se odpadky ...

... do té správné popelnice.

Střílelo se na terč.

V závěru závodu nebychěla chůze po lanu.

Po 17 hodiny čekal na děti v sále sokolovny velmi zajímavý host - pan Václav Chaloupek, známý tvůrce večerníčků se živými zvířátky. Děti měly možnost shlédnout ukázky z natáčení s medvědy s živým komentářem pana Chaloupka. Nechyběly ani dotazy zvědavých posluchačů.

Na závěr velmi poutavého vyprávění byly vyhlášeny výsledky závodu a vítězná rodina, dále pak výsledky hlasování o nejhezčí výpěstek.