Drakiáda 2016 v Radobyčicích

V sobotu 15. října 2016 se konal v Radobyčicích 5. ročník oblíbené podzimní akce - Drakiáda 2016. Jak již se stává tradicí, ani letos vítr nefoukal. Přesto se sešlo přes 50 účastníků soutěžního klání v pouštění draků. Co nezařídila příroda, odběhaly dětičky a někteří draci se ve vzduchu skutečně pár minut udrželi.

Vlaštovky ke startu připravit ...

Kdo nepouštěl draka, mohl tvořit v podzimní dílničce, zaházet si šipkami na tématický cíl, zahrát si kuličky či strefovat se do "děravého" draka. Došlo také na společné zdobení ocásku draka mašlemi.

Draci soutěžili v několika kategoriích, např. o největšího a nejmenšího draka, o nejdivočejšícho draka, o nejveselejšího draka, o nejhezčího doma vyrobeného draka atd. Odměněn byl také nejmladší a nejstarší účastník drakiády. Po "soutěži o nejdelší dolet papírové vlaštovky" mohli všichni přítomní hlasovat, který drak se jim nejvíce líbil. Cenu diváků dostali 4 majitelé draků s nejvyšším počtem hlasů. Ani letos nechyběla na závěr sladká odměna pro všechny účastníky a táborák s opékáním vuřtů.

Draci připraveni na hlasování "o cenu diváků"

Všem děkujeme za tak hojnou účast! 

2018  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates