Mezinárodní šachový turnaj v Radobyčicích 2017

Vítězové (zleva): horní řada: Michal Polák, Liliane Pavlov, Petr Flajšman, Markéta Folková, Vít Vilímek, Jana Langmajerová; dolní řada: Jan Váňa, Eliška Janoušková, Adéla Janoušková, Martin Vilášek. Foto: Jana Šilhavá.

V sobotu 24. června 2017 se sešli mladí šachisté v radobyčické sokolovně, kde se konal Mezinárodní turnaj Česko a Německo – hrajeme spolu. Nejlepší děti z Plzeňského kraje zde změřily síly se šachisty z Německa. Turnaje se zúčastnilo celkem 49 dětí ve věku 5 – 16 let. Německé barvy zde hájilo 5 zástupců a velice úspěšně, do Německa putovaly hned tři poháry.

A jak to vlastně dopadlo: v kategorii do 8 let si odnesli poháry a medaile 1. Eliška Janoušková (Radobyčice) 1. Jan Váňa (Tachov), 2. Timofej Pavlov (Regensburg), 3. Jonáš Skřivan (Klatovy) v kategorii do 10 let 1. Adéla Janoušková (Radobyčice), 2. Sibyla Řezníčková (Tachov), 3. Anežka Trsková (Líně) 1. Martin Vilášek (Klatovy), 2. Leonard Mastný (Plzeň), 3. Ondřej Novák (Plzeň) v kategorii do 12 let 1. Markéta Folková (Plzeň), 2. Barbora Nováková (Tachov), Marie Smolová (Zbůch) 1. Vít Vilímek (Plzeň), 2. Naum Aumüller (Regensburg), 3. Jáchym Handlovský (Domažlice) v kategorii do 14 let 1. Liliane Pavlov (Regensburg), 2. Anežka Hofmeisterová (Beroun) 1. Petr Flajšman (Dvorec), 2. Jan Langmajer (Plzeň), 3. Theodor Mastný (Plzeň) v kategorii do 16 let 1. Jana Langmajerová (Plzeň) 1. Michal Polák (Plzeň), 2. Pavel Flajšman (Dvorec), 3. Jakub Sedlák (Dvorec).

Vítězům patří velká gratulace. Dvě zlatá místa obsadily členky radobyčického sokola - Eliška Janoušková a Adéla Janoušková.

Autor textu: Jana Šilhavá. Fotografie: Jana Šilhavá, Markéta Jandíková.

2019  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates