Výroční oslavy v Radobyčicích 2019

V sobotu 18. května 2019 jsme si připomněli a společně oslavili 100. výročí od založení místního Sokola, 110. let od založení radobyčického SDH a konal se také po 10 letech Sraz rodáků. Počasí nám přálo, bylo sluníčko a teplo.

Celé oslavy začaly pietním aktem u Pomníku padlých na Dlážděné ulici. Postupně se památce radobyčických padlých vojáků poklonili, vzdali jim čest a položili u pomníku květiny a věnce místní sokoli, hasiči, za představitele města - místní rodák primátor pan Martin Baxa, za náš městský obvod - starosta pan David Procházka a místní Spolek Staročeská LiRa. V podání posledně jmenovaného Spolku Staročeská LiRa zazněla na závěr u pomníku také česká hymna.

Od 14 hodin následovalo slavnostní zahájení oslav v areálu sokolovny. Na programu byla Staročeská beseda, kterou zatancovali hned dvě kolony krojovaných, pak následovala skladba Věrná garda ze Všesokolského sletu 2018 v podání koterovských cvičenců (tímto jim moc děkujeme za vystoupení) a krátká ukázka cvičení našich nejmenších sokolíků s rodiči. Poté už byla volná zábava.

Hasiči si pro návstěvníky připravili prohlídku jejich hasičského auta, dále byla vystavena dobová hasičská technika, která měla u přihlížejících velký úspěch. Děti si mohly prohlédnout také velké hasičské auto ze stanice Slovany.

Po celou dobu oslav měli návštěvníci možnost shlédnout v přísálku sokolovny výstavu dobových fotografií a památečních předmětů z historie obce, hasičů a sokola.

Od 16 hodin proběhl přátelský zápas v házené bývalých členů házenkářského oddílu a přátel. Byla sranda a diváci se měli na co dívat. Slavnostního výhozu se ujal pan František Heřman, bývalý olympijský vítěz v házené. Soudcovala Naďa Vlasáková.

Od 16:30 hodin až do večera hrála k poslechu a tanci kapela Bobelin.

Autorka fotografií: Daniela Daňková, Markéta Jandíková, Monika Bočanová.

 

Za pořadatele celé akce TJ Sokol Plzeň-Radobyčice, SDH Plzeň-Radobyčice a Spolek Staročeská LiRa děkujeme za tak hojnou účast. Udělali jste nám radost.

Velké díky všem, kteří se podíleli na přípravách, organizaci a průběhu celé akce ... dalo nám to pořádně zabrat, ale společně se nám to povedlo a těšíme se na další společný podnik.

Na oslavách pro nás fotili a fotografie poskytli: Daniela Daňková, Míra Lešetický, Monika Bočanová, Věra Hrubá, Markéta Jandíková. Fotografie jsou nebo budou zveřejněny na Fb Sokola Radobyčice a Fb Radobyčice Neoficiálně. Dále jsou publikovány na webových stránká ÚMO Plzeň 3 k článku o oslavách v Radobyčicích. Děkujeme za jejich poskytnutí.

 

2020  RADOBYČICE neoficiálně - Neoficiální webové stránky městské části Plzeň Radobyčice   globbers joomla templates